رویه های بازگرداندن کالا

رویه های بازگرداندن کالارویه های بازگرداندن کالا

شرایط بازگرداندن کالا

استفاده از 24 ساعت ضمانت بازگشت چه شرایطی دارد؟

اگر کالای خریداری شده، ایراد یا اشکال فنی داشته باشد.

کالاهای شکستنی  ,کود ها فاقد گارانتی بازگشت میباشد .

کلیه کالا در زمان ارسال بررسی کامل میشود در صورت نداشتن مشکل ارسال میشود . 

در صورت ایراد و شکستگی از طریق پست و یا تیپاکس پیگیری نمایید .

شرکت گرو کنت هیچگونه مسئولیتی در قبال این گونه صدمات ندارد .

– اشکال و یا ایراد فنی باید حداکثر تا 24 ساعت پس از دریافت کالا، به گروکنت اطلاع داده شود.

– لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات تا پایان 24 ساعت مهلت استفاده، نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.

– استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به گروکنت بازگردانده شود.

کلیه کالاها بازبینی کامل میشود و بعد از تایید از نظر ظاهری براای بخش ارسال فرستاده میشود .

– وجود مغایرت، باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش گروکنت از طریق تلفن، ایمیل  اطلاع داده شود.

– اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.

– عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در پاره ای جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آنها نمی توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج شده در وب سایت است.

– در صورتی که امکان تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته بندی وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از حالت اورجینال یا بسته‌بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد.

– در صورتی که امکان تشخیص مغایرت تنها با باز کردن بسته بندی ممکن باشد، لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.

استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به گروکنت بازگردانده شود.  برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

 توجه :

با توجه به اینکه کالاهای ارسالی بصورت کامل بررسی میشود و هیچگونه کالای که ایراد فنی یا ظاهری داشته باشد برای مشتری ارسال نمیشود در صورتی که کالا به دست مشتری برسد ایراد ظاهری داشته باشد. این ایراد فقط متوجه شرکت حمل کننده پستی میباشد . و گروکنت هیچگونه مسولیتی در این رابطه نمی پذیرد .

توجه:

پس از بررسی کالا های مرجوعی توسط کارشناسان خدمات پس از فروش، در صورتی که کالا خارج از ضوابط مقرر در سایت مرجوع شده باشد و بدون ایراد تشخیص داده شود، برای مشتری ارسال می‌شود. در صورت استنکاف مشتری از  تحویل کالای سالم و بدون ایراد، کالای مزبور به مدت 10 روز بصورت امانت نزد گروکنت در واحد خدمات پس از فروش باقی می‌ماند و با انقضای این مهلت گروکنت در قبال کالا و زیان‌های وارده بر آن یا مفقود شدن آن هیچ‌گونه مسوولیتی نخواهد داشت.