کشت هیدروپونیک

کشت هیدروپونیک

کشت هیدروپونیک باغبانی هیدروپونیک برای کسانی که می خواهند گل، میوه، سبزیجات، گیاهان آپارتمانی و سایر محصولات تولید کنند، مفید است.

این امکان کنترل کامل بر محیط رشد و تغذیه گیاه را فراهم می کند و اغلب می تواند منجر به عملکرد بالاتر میوه ها، سبزیجات، گل ها و سایر محصولات با کیفیت بهتر شود.

و با این حال، تعریف هیدروپونیک دشوارتر از آن چیزی است که شما ممکن است فکر کنید.

اغلب تصور می شود که مترادف با “رشد داخلی” است. درست است که بیشتر باغ های هیدروپونیک در داخل خانه و زیر نورهای مصنوعی هستند، اما می توانید به صورت هیدروپونیک در فضای باز و گلخانه نیز رشد کنید.

برخی افراد اصرار دارند که باغبانی هیدروپونیک فقط می تواند باغبانی باشد که از محیط های ریشه بدون خاک، مانند لایه های در حال رشد استریل یا آب استفاده می کند.

برخی دیگر می گویند که استفاده از خاک یا سایر محیط های آلی در ناحیه ریشه، در شرایطی که محیط عمدتاً به عنوان بستر ریشه و نه به عنوان منابع تغذیه اولیه استفاده می شود، می تواند به عنوان رشد هیدروپونیک نیز تعریف شود.

عامل کلیدی در تعیین هیدروپونیک بودن یا نبودن یک باغ این است که آیا پرورش دهنده اکثریت مواد مغذی را از طریق آب حاوی مواد مغذی افزودنی تامین می کند، یا اینکه آیا محصولات بیشتر مواد مغذی خود را از موادی که به طور طبیعی در محیط خاک یا سایر ارگانیک ها یافت می شوند، به دست می آورند. رسانه ها.

روش قبلی هیدروپونیک است. دومی رشد سنتی است.

Advanced Nutrients تنها شرکتی است که در آزمایش و طراحی محصولات در انواع باغ های هیدروپونیک که شما در آن رشد می کنید تخصص دارد.

چگونه هیدروپونیک به شما کنترل بر نتایج باغبانی می دهد

هیدروپونیک مزایای متعددی نسبت به روش های سنتی کشت محصولات دارد. این می‌تواند به شما کمک کند تا برداشت‌های بزرگ‌تری از میوه‌ها و سبزیجات با کیفیت بهتر تولید کنید و عملکرد ثابتی در طول سال داشته باشید که نمی‌توانید با استفاده از خاک یا با رشد در فضای باز یا گلخانه‌ها با استفاده از نور طبیعی برابری کنید.

در یک باغ هیدروپونیک که از محیط های استریل ناحیه ریشه استفاده می کند و دارای محیطی تمیز است، محصولات در معرض عوامل بیماری زا و بیماری هایی که در خاک زندگی می کنند قرار نمی گیرند. باغبانی هیدروپونیک علف های هرز و سایر مشکلات ناشی از خاک را از بین می برد.

باغبانی هیدروپونیک را می توان با شدت بیشتری نسبت به باغبانی سنتی، با چرخه های کشت بیشتر، با استفاده از محیط های کنترل شده که پتانسیل رشد را به حداکثر می رساند، انجام داد.

با رشد در محیط های بسته و زیر نور مصنوعی یا در گلخانه ها با دستکاری نور خورشید، افزایش نور مصنوعی، رنگ روشن، زمان بندی نور و شدت نور، پرورش دهندگان می توانند در تمام طول سال در فضاهای کوچک برداشت کنند و همچنان عملکرد سودآوری داشته باشند.

پرورش دهندگان می توانند محتوا و زمان تحویل مواد مغذی را کاملاً کنترل کنند ، که به آنها امکان می دهد محصولات را برای دستیابی به محصول بیشتر و کیفیت بالاتر دستکاری کنند.

به همین دلیل است که استفاده از محصولات باکیفیت مانند مواد مغذی پیشرفته مهم است: در هیدروپونیک، گیاهان راهی جز مواد مغذی افزودنی که توسط پرورش دهندگان ارائه می شود، برای تغذیه ندارند.

سنت 2000 ساله هیدروپونیک؟

باغبانی هیدروپونیک مدرن ترین روش برای تولید سبزیجات، میوه ها، گل ها و سایر محصولات کشاورزی با کیفیت است، اما اگر فکر می کنید هیدروپونیک یک مفهوم جدید است، ممکن است از تاریخ طولانی هیدروپونیک شگفت زده شوید.

گیاهان ابتدا در اقیانوس‌ها و دریاچه‌ها قبل از حرکت به خشکی رشد کردند، بنابراین مفهوم گیاهانی که بدون خاک رشد می‌کنند و مواد مغذی خود را از آب می‌گیرند به قدمت «خلقت» است.

انسان ها حداقل 2600 سال است که گیاهان را در باغ های هیدروپونیک پرورش می دهند که شاید با باغ های معلق افسانه ای بابل شروع شده است. دانشمندان یونانی Theophrastus و Dioscorides 2000 سال پیش هیدروپونیک را مورد مطالعه قرار دادند.

در قرن یازدهم، ملت آزتک (که بعداً توسط نسل‌کشی متجاوزان اروپایی کاملاً نابود شد) باغ‌های شناور را در دریاچه تنوچتیتلان در دره مرکزی جایی که امروزه مکزیک نامیده می‌شود، ایجاد کردند.

آزتک ها قایق هایی را از پوشش گیاهی ساحل می ساختند، خاک را در بالای قایق ها قرار می دادند و آنها را با گیاهانی که روی خاک رشد می کردند در دریاچه شناور می کردند. این قایق ها “Chinampas” نامیده می شدند. گیاهانی که روی آن‌ها رشد می‌کردند، از میان خاک و قایق‌ها ریشه می‌فرستادند. ریشه ها از آب غنی از مواد مغذی دریاچه تغذیه می کردند.

این ممکن است اولین استفاده از یک فرآیند هیدروپونیک باشد که اکنون هواپنیک نامیده می شود، که در آن گیاهان به جای خاک از آب تغذیه می شوند. برخی از چاینامپاها به هم متصل شدند و به باغ‌هایی متصل شدند که به اندازه‌ای بزرگ بودند که به عنوان جزایر طبقه‌بندی شوند – آنقدر بزرگ که مردم می‌توانستند روی آنها راه بروند!

دانشمندان اروپایی اولیه همچنین ایده استفاده از آب را به عنوان محیط اولیه برای ریشه گیاهان بررسی کردند و تحقیقات دیگری را برای کشف چگونگی رشد گیاهان انجام دادند.

در سال 1600، یان ون هلمونت یک شاخه بید یک پوندی را در لوله ای حاوی 200 پوند خاک خشک در بلژیک کاشت. پنج سال بعد، ساقه بید 160 پوند وزن داشت، اما هنوز 200 پوند خاک در لوله وجود داشت. ون هلمونت نمی‌توانست بفهمد که بید چگونه اینقدر بزرگ شده است، زیرا دانشمندان هنوز نمی‌دانستند که گیاهان مواد مغذی را از طریق آب و هوا جذب می‌کنند.

یک قرن بعد، جان وودوارد انگلیسی، آب و خاک را به عنوان یک محیط ریشه مخلوط کرد. او یکی از اولین افرادی است که متوجه شد گیاهان مواد مغذی را از خاک و آب جذب می کنند و برخی ادعا می کنند که ترکیب آب و خاک او به عنوان اولین غذای گیاهی هیدروپونیک واجد شرایط است.

اندکی پس از آن، سایر اروپایی ها عملکرد ریشه، تعرق، جذب مواد مغذی، جذب دی اکسید کربن از هوا از طریق برگ ها و جذب اکسیژن از طریق ریشه را کشف کردند.

جوزف پریستلی، محقق انگلیسی، خالق اولین اتاقک افزایش CO2 است. او دریافت که گیاهان در یک محفظه پر از دی اکسید کربن به تدریج دی اکسید کربن را به اکسیژن تبدیل می کنند. او همچنین کشف کرد که نور خورشید به سرعت این دگرگونی را افزایش داد، که نشانه اولیه چیزی بود که بعدها فتوسنتز نامیده شد.

استفاده از افزایش C02 یک ابزار ارزشمند افزایش دهنده رشد برای پرورش دهندگان هیدروپونیک داخلی است، و ما این فرآیند را در خبرنامه تخصصی هیدروپونیک رایگان خود به طور کامل توضیح خواهیم داد، بنابراین مطمئن شوید که امروز برای خبرنامه ثبت نام کرده اید.

چگونه بخشی از دوران مدرن هیدروپونیک باشیم

در اوایل قرن بیستم، دانشمندان مواد معدنی و سایر مواد لازم برای رشد گیاهان را دقیقاً تجزیه و تحلیل کردند. آنها همچنین فرمول های مواد مغذی مایع را ابداع کردند که جایگزین مواد مغذی خاک می شود.

قبل از سال 1924، هیدروپونیک را تغذیه، شیمی و آبزی پروری می نامیدند. در سال 1924، دکتر William F. Gericke از دانشگاه کالیفرنیا (که اغلب به عنوان “پدر هیدروپونیک مدرن” شناخته می شود) کلمه هیدروپونیک را برای توصیف محصولات در حال رشد در محیط های غیر خاکی و آب غنی شده با مواد مغذی در داخل و خارج از خانه ایجاد کرد.

پروفسور با شست سبز میوه ها، سبزیجات، گیاهان ریشه ای، گیاهان زینتی و گل های هیدروپونیک پرورش داد. بوته های گوجه فرنگی او به ارتفاع 25 فوت رسیدند و گوجه فرنگی هایی به اندازه گریپ فروت تولید کردند!

زمانی که بنیانگذاران Advanced Nutrients در حال ایده‌پردازی فرمول‌بندی‌ها و اهداف شرکت بودند، این داستان گوجه‌فرنگی شگفت‌انگیز دکتر Gericke نیرویی راهنما در تلاش آنها برای بزرگترین و بهترین برداشت بود.

بنیانگذاران تصمیم گرفتند که Advanced Nutrients همان کاری را که Gericke برای گوجه فرنگی انجام داد، برای محصولات شما انجام دهد.

در طول جنگ جهانی دوم، ارتش ایالات متحده و بریتانیا از هیدروپونیک برای پرورش صدها هزار تن غذا برای سربازان در مناطق دورافتاده استفاده کردند که کشاورزی متعارف غیرممکن بود. پس از جنگ جهانی دوم، ارتش به استفاده از هیدروپونیک ادامه داد. برای مثال، ارتش آمریکا هشت میلیون پوند محصول تازه هیدروپونیک را در سال 1952 رشد داد که بیشتر آن در ژاپن بود.

در دهه 1960، کشاورزی هیدروپونیک به یک صنعت بزرگ در سراسر جهان تبدیل شد، به ویژه در بخش هایی از ایالات متحده مانند فلوریدا، کالیفرنیا، هاوایی، و آریزونا، و در روسیه، فرانسه، آفریقای جنوبی، خاورمیانه، هلند، ژاپن، استرالیا و آلمان. . گزارش اخیر دولت استرالیا تخمین می زند که 65000 هکتار از تولیدات هیدروپونیک قانونی با شدت بالا در سراسر جهان وجود دارد که ارزش آن بین شش تا هشت میلیارد دلار آمریکا در سال است.

تحلیلگرانی که در گزارش استرالیا ذکر شده‌اند می‌گویند گرمایش جهانی، بیابان‌زایی، کمبود آب، کمبود نفت و جهانی‌سازی، هیدروپونیک را به طور فزاینده‌ای اهمیت می‌دهد. این گزارش خاطرنشان می‌کند که این صنعت در مدت زمان نسبتاً کوتاهی به موفقیت‌های مالی و تکنولوژیکی فوق‌العاده دست یافته است و ارزش آن تقریباً از هر مقوله دیگری از اقتصاد کشاورزی جهان دو برابر می‌شود.

علاوه بر استفاده تجاری از هیدروپونیک، بسیاری از پرورش دهندگان آماتور یا در مقیاس کوچک از سیستم های هیدروپونیک در کمدها، روی طاقچه ها، زیرزمین ها، گلخانه ها و اتاق های اضافی استفاده می کنند.

نیروی دریایی ایالات متحده سبزیجات هیدروپونیک را در زیردریایی ها پرورش می دهد و ناسا مدت هاست تلاش کرده است تا سیستم های هیدروپونیک را کامل کند که بتواند اکسیژن و غذا را برای افراد در پروازهای فضایی طولانی فراهم کند.

شما ممکن است از امتحان این انواع مختلف تکنیک های هیدروپونیک لذت ببرید

روش های مختلفی برای رشد هیدروپونیک وجود دارد و برخی از پرورش دهندگان خوش شانس هستند که می توانند این روش های مختلف را آزمایش کنند تا مزایا، معایب و نتایج تولید هر کدام را ببینند.

اکثر مردم یکی از روش های زیر را برای کشت هیدروپونیک انتخاب می کنند:

سیستم Ebb and Flow دارای گلدان های گیاهی پر از محیط رشد استریل است که هر ساعت چند دقیقه با آب غنی از مواد مغذی غرق شده است. اغلب، گلدان ها در یک مخزن بالایی قرار می گیرند که به مخزن پایینی تخلیه می شود. متداول ترین محیط کشت برای باغ های Ebb and Flow پشم سنگ، پرلیت، ورمیکولیت و سنگ گدازه است.

سیستم‌های قطره‌ای از روش آبیاری استفاده می‌کنند که به قطره‌های قطره‌ای که درست بالای ناحیه ریشه معلق هستند، متکی است. این قطره چکان ها در اشکال، اندازه ها و الگوهای اسپری متفاوت هستند، بنابراین پرورش دهندگان می توانند از قطره چکان ها برای تنظیم میزان رطوبت به محیط ریشه و نحوه توزیع رطوبت در فضایی استفاده کنند. سیستم‌های قطره‌ای را می‌توان در ارتباط با دما و رطوبت تنظیم کرد تا یک چرخه تغذیه تقریباً پیوسته ایجاد کند که مقدار زیادی مواد مغذی و آب را برای تولید رشد به گیاهان می‌ریزد.

یکی از سیستم های بسیار تکنیکی رشد به عنوان تکنیک فیلم غذایی (NFT) شناخته می شود. در این روش، گیاهان را در کانال‌های رشد باریکی قرار می‌دهند که گاهی شبیه لوله‌های بلندی هستند که به صورت افقی از وسط نصف شده‌اند. یک “فیلم” از مواد مغذی موجود در آب در انتهای کانالی که ریشه‌ها آویزان هستند.

در NFT، اکسیژن فراوانی از طریق بالای ریشه ها و از طریق محلول آبیاری هنگام عبور از قسمت های پایینی ریشه ها به داخل کشیده می شود. سمپاش آبیاری اغلب اوقات بر حسب ضرورت فعال می شود، زیرا ریشه های گیاه در انتهای کانال آویزان هستند و هیچ رسانه ای در اطراف آنها وجود ندارد تا آنها را مرطوب نگه دارد.

NFT یک روش نگهداری بالا، مزاجی، اما بسیار سازنده برای رشد هیدروپونیک است. ساده‌ترین نوع باغ هیدروپونیک برای راه‌اندازی، سیستم غیرفعال است که در آن گیاهان در گلدان‌های خود یا در دستگاهی می‌نشینند که به ریشه‌هایشان اجازه می‌دهد در یک مخزن ضعیف از مواد مغذی آویزان شوند.

این سیستم فاقد قطعات متحرک، پمپ، قطره چکان یا سایر عوارض است، اما اغلب با مقدار کم اکسیژن در مخزن مشکل دارد که می تواند رشد گیاه را کند کند.

این کمترین انعطاف را در بین چهار سیستم ذکر شده در اینجا دارد زیرا تقریباً غیرممکن است که میزان تغذیه و غلظت را تنظیم کنید، و تقریباً مطمئن است که بازده کمتری در مقایسه با سایر روش‌های ذکر شده در این مقاله ایجاد می‌کند.

یک شکل دشوارتر از باغبانی، اما بسیار پیشرفته و کارآمد، باغ آئروپونیک است. این نوع باغ تا حدودی شبیه به روش NFT است.

بسیاری از باغبان‌ها گیاهان خود را در سینی‌ها یا گلدان‌هایی قرار می‌دهند که پر از یک ماده نگهدارنده آب متراکم مانند پشم سنگ، خزه اسفاگنوم یا کوکو می‌شوند.

آب غنی از مواد مغذی به محیط ناحیه ریشه عرضه می شود که گیاهان را محکم در جای خود نگه می دارد و در عین حال انباری از مواد مغذی را برای جذب توسط ریشه حفظ می کند.

روش آئروپونیک ریشه های گیاه را در یک اسپری آئروسل از تغذیه و آب شستشو می دهد. ریشه ها در ناحیه اسپری آویزان هستند و گیاهان توسط واشرهای لاستیکی پشتیبانی می شوند. این سیستم مقدار زیادی اکسیژن برای ریشه ها فراهم می کند، و همچنین نیاز به فضای ریشه زیادی را خنثی می کند، زیرا تحویل مواد مغذی بسیار کارآمد است.

ریشه منطقه ریشه

متوجه شده اید که هیدروپونیک به معنای “بدون خاک” است. در باغ خاکی، ریشه‌های گیاه توسط خاکی که ریشه‌ها را در بر می‌گیرد حمایت می‌شود در حالی که ریشه‌ها در خاک به دنبال غذا و آب می‌گردند.

در هیدروپونیک، ریشه ها از طریق انواع دیگر محیط های غیرخاکی که فاقد مواد مغذی هستند جستجو می کنند تا زمانی که پرورش دهندگان مواد مغذی را در آنجا قرار دهند. این رسانه ها اغلب به عنوان “استریل” شناخته می شوند، زیرا آنها یا ساخته دست بشر هستند یا به خودی خود حاوی مواد مغذی نیستند.

این محیط‌های استریل مانند پشم سنگ، سنگ‌های آتشفشانی، پرلیت و ورمیکولیت به این دلیل استفاده می‌شوند که می‌توانند محلول غذایی را جذب کنند، آن را آزاد کنند، رطوبت را آزاد کنند، محلول غذایی بافری داشته باشند و ریشه‌های گیاه را به گونه‌ای که PH خنثی، متخلخل و متخلخل باشد حمایت کنند. ایده آل برای رابطه مکمل بین root media و root مناسب است.

محیط‌های استریل با آبیاری مناسب که با غذای گیاهی هیدروپونیک Advanced Nutrients تزریق شده‌اند، تقریباً همیشه از نظر به حداکثر رساندن جذب مواد مغذی و آب، حتی از غنی‌ترین خاک نیز بهتر عمل می‌کنند.

مواد مغذی رقبای ما به طور خاص برای نوع هیدروپونیک شما طراحی نشده اند. مواد مغذی آنها به درستی تجزیه نمی شوند، قطره چکه ها را مسدود می کنند، به گیاهان بیش از حد یا کم تغذیه می کنند و مشکلات زیادی را ایجاد می کنند که سرعت رشد و عملکرد را کاهش می دهد.

ریشه‌های گیاه هیدروپونیک نسبت به ریشه‌های گیاهی که در خاک رشد می‌کنند سخت کار می‌کنند، زیرا در هیدروپونیک با استفاده از مواد مغذی پیشرفته، ریشه‌ها توانایی بیشتری برای جذب مواد مغذی دارند.

انرژی صرفه جویی شده در زمانی که ریشه ها نیازی به کار سخت ندارند به رشد گیاهان بالای زمین و عملکرد بیشتر هدایت می شود. بهتر از آن، ریشه ها نسبت به زمانی که در خاک رشد می کردند، برای جذب مواد مغذی بیشتر سخت کار می کنند.

محیط های ناحیه ریشه غیرخاکی هیدروپونیک شامل ورمیکولیت، اسفاگنوم یا پیت ماس، پشم سنگ، پرلیت، ورمیکولیت، کوکو و سنگریزه های رسی منبسط شده است. پرلیت، پشم سنگ، سنگریزه های رسی و کوکو کوکو محبوب ترین انتخاب ها هستند.

پرلیت و ورمیکولیت زمانی ساخته می‌شوند که سنگ‌های آتشفشانی حرارت داده می‌شوند تا مانند ذرت بو داده منفجر شوند و در نتیجه سنگریزه‌های پرلیت متخلخل و سفیدی ایجاد می‌شوند. پرلیت را می توان به صورت شل، در گلدان یا در کیسه های پلاستیکی نازک، که به آن “کیسه های رشد” می گویند، استفاده کرد زیرا گیاهان درست در کیسه ها رشد می کنند. گیاهان در کیسه‌های رشد پرلیت معمولاً بر روی سیستم تغذیه قطره‌ای نصب می‌شوند و می‌توان آن‌ها را به صورت افقی در امتداد دیوارها و سقف آویزان کرد، یا به شکل کولیسئوم، برای به حداکثر رساندن فضاهای رشد.

پشم سنگ یک محصول بسیار محبوب است که توسط ده ها هزار تولید کننده هیدروپونیک، از غیر ماهرترین آماتورها تا بزرگترین تولیدکنندگان تجاری استفاده می شود. با حرارت دادن بازالت برای ایجاد الیاف سنگی ساخته می‌شود که برای ساختن مکعب‌ها و اسلب‌هایی با اشکال و اندازه‌های مختلف چرخیده می‌شوند.

در تولید، از مکعب‌های پشم سنگ برای جوانه‌زنی بذر، شبیه‌سازی و گیاهان رویشی اولیه استفاده می‌شود و اسلب‌ها برای تکمیل جدی و گیاهان بزرگ‌تر هستند. برخی از پرورش دهندگان اسلب ها را می شکنند یا عدل های پشم سنگ می خرند تا بتوانند پشم سنگ را در گلدان ها یا نگهدارنده های دیگر قرار دهند. کار با پشم سنگ آسان است، اما برای تنظیم pH باید از قبل خیس شود و باید با احتیاط از آن استفاده کرد، زیرا الیاف ریز آن ساخته دست بشر هستند و اگر روی پوست قرار گیرند، مانند آزبست، می توانند بسیار تحریک کننده باشند.

سنگریزه های رسی منبسط شده و سنگریزه های آتشفشانی از نظر کاربرد و عملکرد در سیستم های جزر و مد و در گلدان ها مشابه هستند. این سنگریزه ها دارای pH خنثی هستند و می توانند به سرعت آب را جذب و آزاد کنند. آنها اغلب بیش از حد بزرگ ساخته می شوند که نمی توانند به تنهایی به عنوان یک محیط رشد استفاده شوند. به همین دلیل است که آنها اغلب با سایر محیط های استریل مانند ورمیکولیت، پرلیت و پشم سنگ ترکیب می شوند. سنگریزه های رس منبسط شده دارای pH خنثی و عملکرد مویرگی عالی هستند. اغلب سیستم های Ebb and Flow از سنگریزه های رس منبسط شده در گلدان های رشد به عنوان محیط رشد استفاده می کنند.

در مورد این ترکیبات منطقه ریشه چیست؟

جنبه های رسانه ای 100٪ استریل و مصنوعی هیدروپونیک، مانند مواردی که با استفاده از پشم سنگ به دست می آیند، در سیستم های رسانه ای هیبریدی که از خزه اسفاگنوم، ذغال سنگ نارس یا سایر مواد آلی مانند کوکوی نارگیل استفاده می کنند، به خطر می افتد.

با این حال، اگرچه این رسانه ها 100٪ استریل نیستند و می توانند مشکلاتی را ایجاد کنند که در هنگام استفاده از رسانه های استریل وجود ندارند، این نوع رسانه ها نیز دارای ویژگی های مثبت هستند.

کوکو به دلایل مختلفی محبوبیت پیدا می کند. نارگیل و نارگیل آن (پوسته ای که میوه داخلی نارگیل را احاطه کرده است) حاوی بسیاری از هورمون های گیاهی و سایر محرک های زیستی است که برای محصولات مفید هستند.

گشنیز همچنین مفید است زیرا ماده ای سخت و بادوام است که قادر به مقاومت در برابر آلودگی مداوم یا تخریب ناشی از نمک های مغذی است.

نارگیل مملو از هورمون‌های رشد طبیعی و سایر محرک‌های زیستی است که ذاتی برای بقای گونه‌ها هستند، که خوشبختانه برای پرورش‌دهندگان ممکن است در الیاف اطراف “دانه” که ممکن است برای استفاده به عنوان یک محیط رشد پردازش شود، یافت می‌شود.

مانند ذغال سنگ نارس، عواملی بر کیفیت استفاده از زغال سنگ به عنوان یک محیط رشد تأثیر می گذارد. منشا و سن ماده اصلی تا حد زیادی در کیفیت فیبر نقش دارد. نارگیل هایی که پس از بالغ شدن کامل برداشت می شوند حاوی لیگنین و سلولز بیشتری هستند.

این الیاف به اندازه کافی سخت و بادوام هستند تا بتوان از آن طناب ساخت. جالب اینجاست که فیبر نارگیل تنها فیبر طبیعی است که در برابر تجزیه در آب نمک مقاوم است. این به ایده آل شدن آن برای باغبانان داخلی کمک می کند، زیرا محلول های غذایی می توانند محیط کشت را حتی در زمانی که برای رشد یک محصول لازم است، از بین ببرند.

نارگیل هایی که پس از بالغ شدن کامل برداشت می شوند حاوی لیگنین و سلولز بیشتری هستند. این الیاف به اندازه کافی سخت و بادوام هستند تا بتوان از آن طناب ساخت. جالب اینجاست که فیبر نارگیل تنها فیبر طبیعی است که در برابر تجزیه در آب نمک مقاوم است.

این امر به ایده‌آل شدن آن برای باغبانان داخلی کمک می‌کند، زیرا محلول‌های مغذی، به‌ویژه انواع معدنی محبوب و نمک‌های موجود در آنها، در پیری محیط‌های ناحیه ریشه در طول دوره محصول نقش دارند.

بسیاری از پرورش دهندگان می گویند که کوکو یک رسانه مقرون به صرفه است، زیرا می توان از آن برای چندین دوره کشت طولانی تر از پشم سنگ استفاده کرد و سایر رسانه ها را می توان دوباره استفاده کرد.

یک واقعیت بسیار مهم در مورد کوکو این است که خواص شیمیایی و نگهداری آب منحصر به فردی دارد که نیاز به کودهای مخصوص دارد. اگر از کودهایی با طراحی ضعیف ساخته شده توسط رقبای ما استفاده می کنید، آنها با کوکو در تعامل خواهند بود و باعث ایجاد مشکلاتی در آزادسازی پتاسیم، کلسیم، منیزیم و سایر مواد مغذی کلیدی می شوند. همچنین ممکن است با متعادل کردن pH و ppm مشکل داشته باشید. همه این مشکلات می تواند باعث کاهش سرعت رشد و عملکرد شود و در برخی موارد باعث آسیب شدید یا حتی مرگ گیاهان شود.

Advanced Nutrients همه کودهای هیدروپونیک، از جمله کودهایی که گفته می شود برای کوکو طراحی شده بودند را آزمایش کرد و متوجه شد که هیچ یک از آنها مزایای کوکو را بهینه نکرده است. برخی از آنها مشکلات جدی ایجاد کردند.

Advanced Nutrients با ایجاد آب میمون، یک کود جامع که به طور خاص برای کوکو طراحی شده است، به بحران کوکو پاسخ داد. آزمایشات نشان می دهد که آب میمون به طور هم افزایی با کوکو برای به حداکثر رساندن رشد گیاه و عملکرد محصول کار می کند.

بدون از دست دادن رشد با خزه

خزه اسفاگنوم یکی دیگر از رسانه های محبوب ناحیه ریشه است. از باتلاق های آبی حاوی ذغال سنگ نارس برداشت می شود. عمل برداشت خزه اسفاگنوم از نظر اکولوژیکی اخلاقی نیست. خراش دادن لایه های باتلاقی برای به دست آوردن خزه ای که به باغداران فروخته می شود باعث آسیب زیست محیطی بزرگی می شود.

خزه قرن ها به عنوان ضماد زخم ها استفاده می شود، زیرا یک ماده آلی غنی از مواد مغذی با قوام شبیه پارچه هایی مانند پنبه است.

به عنوان یک رسانه منطقه ریشه گیاه، به دلیل خاصیت نگهداری آب، رهاسازی آب، و به دلیل اینکه حاوی مواد مغذی گیاهی است که ریشه ها را تحریک می کند و از بیماری های ناحیه ریشه جلوگیری می کند، بسیار مفید است.

همه قسمت‌های خزه با لوله‌ها و فضاهای باز ریز نفوذ می‌کنند و در نتیجه سیستمی از سلول‌های مویرگی ظریف شبیه سلول‌های اسفنجی به وجود می‌آیند. سلول ها به راحتی آب را جذب کرده و آن را حفظ می کنند. حتی اگر آب با فشار خارج شود، خزه خشک نمی شود و همیشه آماده است تا دوباره مایع را وارد کند. خزه توانایی شگفت انگیزی برای جذب رطوبت نه تنها از آبیاری ناحیه ریشه، بلکه از جو نیز دارد.

در باغبانی، خزه اغلب در ترکیب با خاک، ذغال سنگ نارس، پشم سنگ یا سایر مواد استریل استفاده می شود. این به دلیل افزایش توانایی نگهداری آب در محیط ریشه معروف است و برخی از ارزش های غذایی را به تنهایی حفظ می کند.

برخی از تولیدکنندگان کوکو را با ذغال سنگ نارس مخلوط می کنند. گفته می شود که کوکو / پیت رطوبت را تا 9 برابر حجم خود حفظ می کند و در عین حال تخلخل را حفظ می کند که اکسیژن حیاتی را برای ریشه ها و خاک فراهم می کند. پرورش دهندگان از کوکو کویر / ذغال سنگ نارس برای حالت دادن به خاک و محیط های استریل استفاده می کنند. طول عمر محیط ریشه را افزایش می دهد و دارای محتوای لیگنین طبیعی است که میکروارگانیسم های مطلوب را در ناحیه ریشه تشویق می کند. همچنین محیط را برای سطح pH بهینه بافر می کند.

چگونه رسانه های Root Zone خود را آزمایش کنیم

اطمینان حاصل کنید که خنثی بودن شیمیایی کوکو و سایر رسانه های ناحیه ریشه را شسته و ارزیابی کنید. موادی مانند پشم سنگ و کوکو ممکن است دارای نمک های جاسازی شده یا pH نامناسب باشند.

راه برای تعیین غلظت نمک ها و pH یک محیط ناحیه ریشه این است که چندین گالن آب مقطر را از طریق یک یا دو گالن محیط ناحیه ریشه شسته و pH و کل مواد جامد محلول آب روان را اندازه گیری کنیم. در بسیاری از موارد، تولیدکنندگان مجبورند از PH بالا و پایین برای تنظیم محیط “استریل” با pH مناسب، که بین 5.7 و 6.4 است، استفاده کنند.

هر کسی که در مورد باغبانی هیدروپونیک جدی است باید یک متر جامدات محلول کل (TDS) یا قطعات در میلیون متر (ppm) با کیفیت بالا همراه با یک pH متر با کیفیت بالا تهیه کند. دو ابزار اول غلظت مواد را در محلول مواد مغذی شما تعیین می کنند. PH متر به شما کمک می کند محیط ناحیه ریشه خود را در pH ایده آل متعادل نگه دارید تا حداکثر جذب مواد مغذی را داشته باشید.

اگر pH محلول غذایی و محیط های ناحیه ریشه را به دقت کنترل نکنید، یا اگر ppm را به دقت تنظیم نکنید، رشد و عملکرد پایین تری خواهید داشت و ممکن است به گیاهان شما آسیب برساند یا از بین برود.

ما استفاده از مواد مغذی پیشرفته را برای تنظیم pH توصیه می کنیم. فرمول های PH مواد مغذی پیشرفته به درستی ساخته شده اند، خالص هستند و قوی هستند.

بیایید کمی روی موضوع باغبانی روشن کنیم

محیط رشد برای هر کسی که باغبانی هیدروپونیک عمومی را در داخل خانه انجام می دهد یک نکته مهم است، اما بدون نور هیچ رشدی نخواهید داشت، و بیشتر پرورش دهندگان حرفه ای از نورپردازی با شدت بالا مانند متال هالیدها و سدیم های فشار بالا استفاده می کنند.

در یک دنیای ایده‌آل، همه ما مناطق بیرونی امنی خواهیم داشت که روزانه مقادیر زیادی نور خورشید در آن تابش می‌کند، اما اکثر تولیدکنندگان حرفه‌ای با استفاده از نورهای مصنوعی در داخل خانه رشد می‌کنند.

در قدیم می گوید، مردم سعی می کردند با استفاده از چراغ های فلورسنت رشد کنند. فلورسنت‌های مدرن با شدت بالا و فلورسنت‌های معمولی کم وات وجود دارند، اما آنها فقط برای کلون‌ها مفید هستند. اکثر تولیدکنندگان موافقند که فاقد پانچ مورد نیاز برای رشد واقعی کارآمد هستند که عملکرد بالا و بلوغ سریع را تولید کند.

هالیدها و لامپ های سدیم با فشار بالا وات های زیادی را می مکند اما “لومن” زیادی را که واحدهای اندازه گیری مورد استفاده برای توصیف شدت نور هستند، تولید می کنند. این چراغ‌ها در اتاق‌های رشد استفاده می‌شوند، اما همچنین برای روشن کردن انبارها، الماس‌های بیسبال، زمین‌های فوتبال، جاده‌ها، پارکینگ‌ها و بسیاری از مکان‌های دیگر که به مقدار زیادی نور نیاز است استفاده می‌شود.

نور متال هالید (MH) نور شدیدی از طیف آبی-سفید تولید می کند که برای رشد رویشی عالی است. سدیم پرفشار (HPS) یک نور نارنجی رنگ است که رنگ قرمز پاییز را شبیه سازی می کند و اغلب به عنوان تنها منبع نور در مرحله گلدهی استفاده می شود.

موفق ترین تولیدکنندگان از ترکیب MH و HPS به نسبت سه HPS به هر یک لامپ MH استفاده می کنند. این به این دلیل است که MH به تنهایی اغلب منجر به رشد بیش از حد ساقه و برگ، با میانگره های طولانی و گلدهی تاخیری و محل گلدهی کمتر می شود. با افزایش HPS، گیاهان کوتاه‌تر با مکان‌های جوانه‌زنی بیشتر و جوانه‌های سفت‌تر و ضخیم‌تر با عملکرد بالاتر هستند.

پرورش دهندگان باید مراقب مصرف برق باشند زیرا چراغ های با شدت بالا انرژی زیادی را می مکند. آنها همچنین باید مراقب کنترل دما و نگهداری گیاهان حداقل دو فوتی از لامپ ها باشند، زیرا این نوع چراغ ها گرمای سطحی و گرمای محیطی زیادی تولید می کنند. هنگام استفاده از روشنایی با شدت بالا، اگزوز و تبادل هوای مناسب اتاق باید وجود داشته باشد.

آنها همان چیزی هستند که می خورند

در کنار نور کافی، دمای مناسب، تهویه کامل، و محیط مناسب منطقه ریشه، یک عامل حیاتی در رشد گیاه، تغذیه گیاه است. ممکن است بهترین نور، محیط رشد، تبادل هوا و محیط رشد کلی را داشته باشید، اما اگر گیاهان خود را به آنچه نیاز دارند تغذیه نکنید، رشد خوبی نخواهند داشت و حتی ممکن است بمیرند.

تا چندین سال پیش، اکثر مردم محصولات خود را با کودهای عمومی کود می کردند که برای کودهای همه منظوره برای گیاهان خانگی و سبزیجات معمولی طراحی شده بود.

این نوع محصول حاوی چند ماده مغذی اصلی بود، اما تعداد زیادی از مواد مغذی جزئی که برای رشد بهینه لازم است، وجود نداشت. این محصولات برای تامین نیازهای مختلف مواد مغذی که محصولات مختلف دارند طراحی نشده اند و در بسیاری از موارد حاوی نسبت ها و مواد نامناسبی هستند که در واقع به محصولات آسیب می رسانند.

چند سال پیش، Advanced Nutrients شروع به بازنگری در نحوه طراحی، تولید و آزمایش کودها کرد. بنیانگذاران این شرکت روش های جدید و دقیق تری را برای آزمایش و طراحی محصولات برای نوع گیاهانی که شما پرورش می دهید انجام دادند.

Advanced Nutrients مدرن ترین، موثرترین و جامع ترین خط محصولات رشد گیاهان هیدروپونیک را ایجاد کرده است که تا کنون دیده شده است. این محصولات بهترین رشد، کیفیت و سلامت را به گیاهان شما خواهند داد.

Advanced Nutrients به طور کامل نحوه طراحی و تولید کودها را بازبینی کرد. این شرکت خط تولید محصولات تغذیه و حفاظت گیاهی جدید و جامع ایجاد کرد تا بتوانید محصولاتی را خریداری کنید که بسیار فراتر از تغذیه معمولی گیاه هستند.

به عنوان مثال، Advanced Nutrients محصولی به نام آب عقرب می فروشد که سیستم ایمنی گیاهان را تحریک می کند تا گیاهان بهتر بتوانند به سرعت در برابر بیماری ها و آفات مقاومت کنند.

Advanced Nutrients محصولاتی را می فروشد که ریشه ها را بزرگتر و سالم تر می کند تا ریشه ها آب و مواد مغذی بیشتری را سریعتر جذب کنند. آنها همچنین محصولات پایه رده بالایی را می فروشند که حاوی تمام درشت مغذی ها و ریز مغذی هایی است که گیاهان برای یک پروتکل تغذیه اولیه به آنها نیاز دارند.

وقتی تولیدکنندگان به مواد مغذی پیشرفته تکیه می‌کنند، احساس اطمینان و آمادگی پیدا می‌کنند، زیرا آنها یک کیت ابزار وسیعی دارند که به آنها قدرت مقابله با تقریباً هر مشکل یا هدف کشاورزی را می‌دهد.

به هر حال NPK چیست؟

در اینجا اجزای یک برنامه جامع تغذیه گیاه خوب آمده است. ما همچنین شرح مختصری از کارهایی که هر جزء برای گیاهان انجام می دهد شامل می شود:
نیتروژن (N) یک ماده مغذی اصلی است و جزء اصلی پروتئین ها است که بخش اساسی پروتوپلاسم را تشکیل می دهد و همچنین به عنوان مواد غذایی ذخیره شده در سلول های گیاهی وجود دارد. نیتروژن همچنین بخشی از سایر ترکیبات آلی گیاهان مانند کلروفیل، اسیدهای آمینه، آلکالوئیدها و برخی از هورمون های گیاهی است.

علائم کمبود نیتروژن: برگ های مسن تر کلروتیک می شوند و ممکن است در نهایت بمیرند. رشد گیاه کوتاه است. شاخ و برگ سبز روشن است. اگر بیش از حد از نیتروژن تغذیه می کنید، گیاهان به شدت رشد می کنند، با میانگره های طولانی، برگ ها سبز تیره می شوند، گل ها به جای ضخیم شدن، دراز می شوند و رسیدن به تاخیر می افتد.

فسفر (P) جزء پروتئین‌های گیاهی، فسفولیپیدها، فسفات‌های قند، اسیدهای نوکلئیک، ATP و NADP است. بیشترین درصد فسفر در قسمت هایی از گیاه که به سرعت در حال رشد هستند وجود دارد.

فسفر مانند نیتروژن و پتاسیم یک درشت مغذی است. کمبود فسفر زمانی آشکار می شود که ساقه، رگبرگ برگ، دمبرگ ها زرد می شوند و به دنبال آن متمایل به قرمز متمایل به ارغوانی می شوند زیرا فسفر از آنها به رشد جدید کشیده می شود.

کمبود فسفر می تواند باعث رشد کند نهال ها شود. کمبود فسفر باعث تاخیر در باردهی/گلدهی می شود. میوه‌ها/گل‌ها می‌توانند به دلیل کمبود فسفر متوقف شوند.

پتاسیم (K) در بافت هایی که به سرعت در حال رشد هستند تجمع می یابد. از بافت های قدیمی تر به رشد جدیدتر مهاجرت می کند.

به عنوان مثال، در طول بلوغ محصول، حرکت پتاسیم از برگ ها به داخل میوه وجود دارد. گیاهان در فاز گل به مقادیر اضافی فسفر و پتاسیم و مقادیر کمتری از N نیاز دارند.

سیگنال‌های کمبود زمانی وجود دارد که برگ‌های مسن‌تر بین رگبرگ‌ها کلروتیک به نظر می‌رسند، اما خود رگبرگ‌ها سبز باقی می‌مانند و/یا هنگامی که لبه‌های برگ می‌سوزند و جمع می‌شوند. یکی دیگر از نشانه های کمبود تولید ضعیف میوه یا گل است.

کلسیم یکی از اجزای اصلی دیواره سلولی گیاهی است که در آن به شکل پکتات کلسیم وجود دارد. برای ساختار و عملکرد گیاه ضروری است و اغلب به اندازه کافی تامین نمی شود، به ویژه برای گیاهان در چرخه رشد گل.

اگر کلسیم کافی نباشد، گیاهان کندتر رشد می کنند، برگ های جوان زرد می شوند و گل ها کوچک و ضعیف هستند. گوگرد بخشی از مولکول های پروتئینی است که برای رشد ساختاری و متابولیسم مهم هستند.

منیزیم بلوک ساختمانی کلروفیل است و البته کلروفیل در فرآیند فتوسنتز ضروری است که نور را به انرژی و رشد تبدیل می کند. . کلروفیل ها تنها ترکیبات اصلی گیاهان هستند که حاوی منیزیم به عنوان یک جزء پایدار هستند. بسیاری از واکنش های آنزیمی، به ویژه آنهایی که شامل انتقال فسفات هستند، توسط یون های منیزیم فعال می شوند.

اکثر غذاهای گیاهی هیدروپونیک عمومی حاوی مقادیر کافی منیزیم نیستند. کمبودها زمانی ظاهر می شوند که برگ های مسن تر پیچ خورده و نواحی زرد رنگ بین رگبرگ های برگ ظاهر می شوند. کمبودها همچنین زمانی آشکار می‌شوند که برگ‌های جوان‌تر جمع شوند و شکننده یا خشک شوند. آهن یکی دیگر از اجزای کلیدی گیاهان است که در اکثر کودها به مقدار کم تامین می شود.

تعدادی از ترکیبات ضروری در گیاهان حاوی آهن هستند و آهن در تبدیل انرژی، فتوسنتز و تعرق نقش دارد. آهن می تواند با جذب سایر مواد مغذی تداخل داشته باشد و اغلب در بسیاری از محصولات کودی به درستی پیکربندی نمی شود.

بور تجزیه کربوهیدرات ها را تسهیل می کند. از علائم کمبود بور می توان به رشد کوتاهی ریشه و رشد ساقه، عدم گلدهی، تیره شدن بافت ها و ناهنجاری های رشد اشاره کرد.

روی برای رشد پایدار سلول ها مهم است، اما اگر در ناحیه ریشه به دلیل مواد مغذی ضعیف ساخته شود، می تواند مشکل ساز شود.

منگنز آنزیم هایی را فعال می کند که سوخت پردازش اکسیژن و سایر فرآیندهای متابولیک را تامین می کنند. اگر کمبود منگنز وجود داشته باشد، گیاهان کندتر رشد می کنند و احتمال تسلیم شدن در برابر بیماری بیشتر است. بارزترین علامت کمبود منگنز کلروز است. کلروز منگنز باعث می شود که برگ ظاهر خالدار به خود بگیرد.

مس در تشکیل آنزیم هایی که کلید متابولیسم، جذب مواد مغذی، فتوسنتز و سرعت رشد هستند، مهم است.

مولیبدن برای آنزیم هایی که به تثبیت نیتروژن و کاهش نیترات کمک می کنند، مهم است. گیاهانی که از کمبود مولیبدن رنج می برند یون های نیترات را جذب می کنند اما قادر به متابولیسم مناسب نیتروژن نیستند و در نتیجه مشکلات رشد شدیدی ایجاد می کنند.

به گیاهان گرسنه آنچه نیاز دارند بدهید

بسیاری از پرورش دهندگان هیدروپونیک در مصرف مواد مغذی مشکل دارند. هنگامی که افراد در محیط های استریل رشد می کنند، مسئولیت تامین مواد مغذی بر عهده آنهاست زیرا ناحیه ریشه فاقد مواد مغذی است.

مشکل دیگری که کشاورزان با آن مواجه هستند این است که گیاهان مختلف به فرمول های غذایی خاصی نیاز دارند و بسیاری از گیاهان در حین رفتن از مرحله رویشی به مرحله تولید به نسبت های متفاوتی از فرمول ها نیاز دارند. انواع مختلفی از گیاهان در یک گونه مانند ارکیده وجود دارد که به مواد مغذی مختلفی نیاز دارند.

دلیل دیگری که کشاورزان هیدروپونیک با مواد مغذی مشکل دارند این است که اکثر تولیدکنندگان مواد مغذی مواد مغذی عمومی را ایجاد می کنند که به درستی پیکربندی یا تولید نشده اند. این مواد مغذی ضعیف به درستی حل یا جذب نمی شوند. آنها ممکن است کمبود یا مازاد عرضه قطعات کلیدی داشته باشند. آنها به گونه ای طراحی نشده اند که نیازهای گیاهان خاص را در زمان های خاص در مراحل رشد خود برآورده سازند.

شرکت مواد غذایی گیاهی هیدروپونیک Advanced Nutrients در بین باغبانان هیدروپونیک عمومی شهرت خوبی به دست آورده است، زیرا محصولات آن نتیجه طراحی و آزمایش مدرن برای استفاده در هیدروپونیک، همراه با استفاده از مواد منبع با کیفیت بالاتر نسبت به مصرف سنتی شرکت های کود است.

خط تولید این شرکت گسترده است. فراتر از ارائه معمول درشت مغذی ها و ریز مغذی ها است که شامل محصولات ویژه ای می شود که اندازه ریشه را افزایش می دهد، گیاهان را در برابر آفات و بیماری ها تلقیح می کند و اندازه، طعم یا کیفیت گل ها، میوه ها، آجیل و سبزیجات را افزایش می دهد. Advanced Nutrients همچنین دارای محصولاتی است که به پرورش دهندگان کمک می کند تا محصولاتی را که آسیب دیده اند یا کمتر تغذیه شده اند را نجات دهند.

هیدروپونیک یک تکنیک کشاورزی مدرن است که روز به روز برای علاقمندان و تولیدکنندگان در مقیاس بزرگ اهمیت بیشتری پیدا می کند. اگر پرورش دهندگان نور کافی، مواد مغذی با مهندسی خوب و محیط مناسب را برای محصولات هیدروپونیک خود فراهم کنند، می توانند انتظار محصولات با کیفیت بالا را در تمام طول سال داشته باشند.

لطفاً برای خبرنامه رایگان ما ثبت‌نام کنید، تا بتوانید حتی بیشتر از آخرین جزئیات و دستورالعمل‌هایی در مورد چگونگی دریافت سریع‌ترین رشد و بیشترین بازده از باغ هیدروپونیک خود دریافت کنید.

کشت هیدروپونیک
کشت هیدروپونیک