KTS 0-0-25، 17% گوگرد، تیوسولفات پتاسیم

KTS 0-0-25، 17% گوگرد، تیوسولفات پتاسیم

KTS 0-0-25، 17% گوگرد، تیوسولفات پتاسیم KTS 0-0-25 17% S یک محلول مایع شفاف خنثی تا اساسی، بدون کلرید، حاوی 25% پتاس و 17% گوگرد است. هر گالن حاوی 3 پوند پتاس و 2.1 پوند گوگرد است. KTS را می توان با آبیاری قطره ای، بارانی یا غرقابی اعمال کرد. ممکن است با کودهای دیگر مخلوط شود یا به عنوان محلول پاشی روی محصولات منتخب استفاده شود. هنگامی که به عنوان کود برگی استفاده می شود، KTS باید ابتدا قبل از استفاده با آب رقیق شود. مخلوط های KTS نباید کمتر از pH 6.0 اسیدی شوند.

KTS با محلول های اوره و آمونیوم پلی فسفات به هر نسبت سازگار است. هنگام مخلوط کردن با محلول UAN، قبل از مخلوط کردن مقادیر زیاد، آزمایش شیشه توصیه می شود. پتاسیم با نیترات واکنش داده و کریستال های KNO3 را تشکیل می دهد. اگر این اتفاق بیفتد، افزودن آب و/یا گرما باید آن را به محلول شفاف برگرداند. 

کود شروع کننده:

1 تا 4 گالن KTS را در هر هکتار به تنهایی یا با سایر کودهای اولیه، حداقل 2 اینچ زیر و 2 اینچ در کنار بذر اعمال کنید.
جانبی:
KTS ممکن است به صورت نواری سطحی یا با چاقو به عنوان منبع پتاسیم و گوگرد تزریق شود. نرخ ممکن است بین 1 تا 20 گالن در هر هکتار بسته به نیاز محصول و تجزیه و تحلیل خاک متفاوت باشد.

محلول پاشی

برای توصیه‌های مربوط به محصولاتی که در فهرست نیستند، با نماینده محلی شرکت غذای گیاهی خود تماس بگیرید. توصیه می شود که اضافه کردن 2 تا 4 لیتر در هکتار N-28-SRN (28-0-0) یا Foli-16 (16-0-0) با KTS اعمال شود. این کودهای نیتروژن مایع آهسته رهش مبتنی بر تریازون، جذب برگی KTS را بهبود می بخشد.

2 تا 6 لیتر KTS در هر جریب در آب کافی برای ایجاد پوشش کافی اعمال کنید.

ذرت: KTS را درست قبل از بندکشی و استفاده دوم را در 7 تا 10 روز اعمال کنید.
سیب زمینی: از شروع غده شروع کنید، کاربرد دوم را در 2 تا 3 هفته و سومین مصرف را در حجیم کردن غده بمالید. دانه های ریز: در پنجه زنی تا مرحله بوت اولیه اعمال شود.
یونجه: بعد از برش در قسمت سبز تاج یا رویش مجدد بمالید.
انگور: 2 هفته پس از گلدهی شروع می شود. 2 تا 4 لیتر KTS در هر هکتار در حداقل 50 گالن آب بمالید. درمان را در 7 تا 10 روز تکرار کنید.

KTS 0-0-25، 17% گوگرد، تیوسولفات پتاسیم
KTS 0-0-25، 17% گوگرد، تیوسولفات پتاسیم

آبیاری بارانی کوددهی

درختان (زیر): 5 تا 15 گالن در هکتار در هر کاربرد هر 10 تا 14 روز بر اساس نیاز محصول اعمال شود.
درختان (سربار): 3 تا 5 گالن در هر هکتار در هر کاربرد هر 10 تا 14 روز بر اساس نیاز محصول اعمال شود.
انگور: 3 تا 5 گالن در هر هکتار در هر کاربرد هر 10 تا 14 روز بر اساس نیاز محصول مصرف شود.
سبزیجات و محصولات ردیفی: از مرحله 3 تا 4 برگی شروع می شود، 3 تا 10 گالن در هکتار در هر کاربرد هر 10 تا 14 روز بر اساس نیاز محصول مصرف شود. پس از تزریق، زمان آبیاری کافی برای شستشوی گیاهان از کود باقیمانده در نظر بگیرید.

آبیاری قطره‌ای
گوجه‌فرنگی، فلفل: با شروع رشد میوه، هفته‌ای 5 گالن KTS در هر هکتار مالچ‌پاشی شده کود دهی کنید تا 15 پوند اضافی را فراهم کنید. پتاس در هفته برای کمک به جلوگیری از اختلالات فیزیولوژیکی مرتبط با سطوح پایین پتاس مانند سفیدی داخلی و پف کردگی.
هندوانه، طالبی و توت فرنگی: با شروع رسیدن میوه، 5 گالن KTS در هر هکتار مالچ شده برای کمک به شیرین شدن میوه ها کوددهی می شود.

کودهای پاپ آپ بسیاری از محصولات زراعی در طول جوانه زنی به نمک حساس هستند. هنگامی که رطوبت خاک کم است، زمانی که کود خیلی نزدیک به بذر قرار می گیرد، ممکن است رویش دیرهنگام محصول و/یا سمیت گیاهی رخ دهد. هنگامی که رطوبت خاک محدود است، شوری خاک بالاتر از رسانایی الکتریکی 2 است یا زمانی که آبیاری به تأخیر افتاده به طوری که جوانه زنی ممکن است تحت تأثیر قرار گیرد، از KTS در کودهای پاپ آپ استفاده نکنید.

استفاده از KTS و سایر کودهای مایع روی یک محصول ثابت ممکن است باعث آسیب برگی به محصول شود اگر: دوره تزریق به اندازه کافی کوتاه باشد که باعث تجمع بیش از حد کود روی برگ ها شود، دماهای بالاتر از 90 درجه فارنهایت و رطوبت کمتر باشد. بیش از 30 درصد، نرخ کود بالاتر از حد توصیه شده است، پمپ آبیاری در حین یا بلافاصله پس از تزریق کود خراب می شود و/یا هر ترکیبی از این شرایط.

هشدارها (کاربرد)

KTS را روی شاخ و برگ محصولات حساس به سوختگی برگی ناشی از گوگرد استفاده نکنید.
• حتماً برچسب‌های سایر سازنده‌ها را در مورد دستورالعمل‌های اسپری درمان روغن غیرفعال و کاربردهای مواد مغذی برگی حاوی گوگرد بررسی کنید.
هنگامی که دمای بالای 90 درجه فارنهایت است روی شاخ و برگ هیچ محصولی استفاده نکنید. KTS را در اوایل صبح یا اواخر شب اعمال کنید.
KTS را با انژکتورهای چاقو یا انواع دیگر تجهیزات تزریق کود که ممکن است باعث هرس ریشه شوند، استفاده نکنید.
KTS را با محصولات کلسیمی مخلوط نکنید.
اختلاط تانک:
قبل از استفاده از هر گونه کود سموم دفع آفات، تمام تجهیزات اختلاط و کاربرد سمپاشی باید تمیز شوند. یک پاک کننده مخزن با کیفیت توصیه می شود. تمام دستورالعمل های تمیز کردن روی برچسب آفت کش و کود را به دقت رعایت کنید. مخزن اسپری یا مخلوط را حداقل 3⁄4 پر از آب کنید و شروع به هم زدن کنید. آفت‌کش‌ها و/یا کودها را مطابق با برچسب زدن یا به ترتیب زیر اضافه کنید:
1) مواد روان‌پذیر یا گرانول‌های قابل پخش در آب، 2) پودرهای قابل مرطوب شدن، 3) جریان‌پذیر، 4) کنسانتره‌های قابل امولسیون، 5) محلول‌های مبتنی بر آب، 6) عوامل سازگاری، 7) ریز مغذی ها و کود، 8) ادجوانت اسپری

احتیاط:

دور از کودکان و حیوانات اهلی نگهداری شود. از تماس با چشم ها، بریدگی های باز یا زخم ها خودداری کنید. در صورت بلعیدن مضر است. خارجی: سیل با آب. داخلی: ایجاد استفراغ. بلافاصله با پزشک تماس بگیرید.

نگهداری و جابجایی :

در جای خشک و خنک نگه دارید. در ظرف را محکم بسته نگه دارید. آب یا مواد دیگر را به ظرف اضافه نکنید. آب، غذا یا خوراک را با نگهداری یا دفع آلوده نکنید. در نزدیکی اسیدها یا سایر مواد اسیدی ذخیره نکنید.

در دمای بالای 32 درجه نگهداری شود اجازه یخ زدن را ندهید