بوتریتیس چیست؟

بوتریتیس چیست؟

بوتریتیس چیست؟ که به عنوان  کپک خاکستری نیز شناخته می شود ، یک آفت بسیار رایج   در گیاهان است ، به دلیل سطح رطوبت نامناسب توسط پرورش دهنده مبتدی، یکی از آفات مشاهده شده در محصولات شاهدانه است.

Botrytis Cinerea یا قارچ خاکستری یک قارچ انگلی، نکروتروف و ساپروفیت است که از گیاهان زنده و بقایای گیاهی تغذیه می کند و یک سری سموم مضر ترشح می کند که سلول ها را می کشد و نکروز می کند.

 

بوتریتیس ماری‌هوانا

ریشه کلمه Botrytis Cinerea از botrys با منشأ یونانی به معنای “خوشه انگور” و Cinerea با منشاء لاتین به معنای “رنگ خاکستری” است.

بروتیت

بوتریتیس چیست؟ بوتریتیس در ماری جوانا تا زمانی که علائم بسیار پیشرفته نباشد قابل مشاهده نمی شود، بنابراین استفاده از میکروسکوپ برای تشخیص به موقع بیماری ها مهم است. با میکروسکوپ می‌توانیم هاگ‌ها را به شکل یک خوشه مایل به خاکستری از انگور ببینیم ، از این رو به این نام می‌گویند.

چگونه کپک خاکستری را به موقع تشخیص دهیم؟

علائم و نشانه های Botrytis Cinerea

تشخیص  علائم بوتریت دشوار است. این قارچ، بوتریتیس ، می تواند از ابتدای کشت در گیاهان ماری جوانا وجود داشته باشد، اما از آنجایی که حضور آن در زمانی که گیاه به شدت تحت تأثیر قرار می گیرد، تشخیص داده می شود، ما پرورش دهندگان معمولاً در اواخر محصول متوجه آن می شویم، یا در غیر این صورت، در مرحله خشک کردن

بوتریتیس چیست؟
بوتریتیس چیست؟

برای تشخیص به موقع آفت، توصیه می شود که به صورت دوره ای با میکروسکوپ به گیاه نگاهی بیندازیم تا مطمئن شویم که همه چیز به خوبی پیش می رود. در حال حاضر، همانطور که در هر محصول مرسوم است، کارآمدترین راه برای مراقبت از آن صرفاً مشاهده گیاهان مختلف است تا برای اولین علامت آماده شوید.

و همچنین این مزیت را خواهید داشت که بوتریتیس قارچی است که به راحتی قابل تشخیص است، بخش مشکل این است که به معنای واقعی کلمه می تواند در هر نقطه از گیاه ظاهر شود. یعنی در بخش‌هایی از ماری جوانا مانند جوانه‌ها، برگ‌ها، ساقه‌ها یا ریشه‌ها بوتریتیس خواهید داشت.

مزیت؟ اگرچه رنگ و بافت قارچ شبیه قسمتی از گیاه است که روی آن ظاهر شده است، اما بسیار کدرتر یا حتی خاکستری خواهد بود.

 • البته آسان بودن شناسایی به این معنی نیست که باید از آن غافل شوید، زیرا در پیشرفته ترین مواردی که بوتریتیس شناسایی نمی شود، قارچ از رشد روی سطح بافت ها به تشکیل میسلیوم خاکستری می رسد.
 • و با پیشرفت بیماری، تمام شاخ و برگ های شما نکروز می شود . در واقع، نواحی آسیب دیده در اثر لمس خشک می شوند و با استفاده از آنها از هم می پاشند.

به یاد داشته باشید که وقتی قارچ به طور کامل رنگ می گیرد، خاکستری یا سبز مایل به آبی، به محض مشاهده کوچکترین علامت آن، باید به سمت برگ ها پایین بیایید!

بنابراین توصیه ما به شرح زیر است:

 • اگر برگهای خشک و شلی وجود دارد که بدون هیچ دلیل مشخصی روی جوانه های شما خشک می شوند ، به بوتریتیس مشکوک شوید!
 • اگر قسمت‌هایی از ساقه خشک، در حال مرگ یا جوانه‌های قهوه‌ای رنگ یا مستقیماً روی بوته خشک شده‌اند، احتمالاً به بوتریتیس مبتلا شده‌اید .
 • به خاطر داشته باشید که بوتریتیس نه در حین کشت، بلکه پس از برداشت روی گیاه شما ظاهر می شود ، بنابراین، شرایط بهداشتی در طول برداشت همیشه باید بهینه باشد.
 • قارچ به قسمت های گیاه محدود نمی شود، می تواند به دانه ها نیز سرایت کند .
 • انواع حشیش وجود دارد که کمتر در معرض ابتلا به بوتریتیس هستند، به این معنی که اگر در محیط های مرطوب زندگی می کنید برای شما ایده آل هستند.

علائم این قارچ چیست؟

علائم Botrytis Cinerea

همانطور که بسیاری از پرورش دهندگان شاهدانه معتقدند، ما می توانیم جوانه ها  را در تمام قسمت های گیاه پیدا کنیم، نه فقط در جوانه ها. شیوع بوتریتیس می تواند روی ساقه ها، شاخه ها، برگ ها و گل ها و جوانه ها ایجاد شود. ما باید کل گیاه را بررسی کنیم.حشیش بوتریتیس

قادر است تمام قسمت های گیاه را تحت تأثیر قرار دهد، بنابراین اگر از برگ ها شروع شده باشد بلافاصله تغییر رنگ به زردی را مشاهده خواهید کرد زیرا به آرامی خشک می شوند و می میرند و  همین تأثیر را روی ساقه ایجاد می کند که به همین ترتیب ختم می شود. شکننده است که حسب مورد زیر وزن برگها یا گلها می شکند.

 1. در قلمه ها ، همچنان ضعیف هستند، تنها یک مرحله پس از سفت شدن ساقه، رنگ آن ها تغییر می کند، بافت آنها زبر و شکننده است، بنابراین رشد آنها متوقف می شود.
 2. علائم بروتیت روی ساقه ها زخم های قهوه ای است، یعنی می توانیم ساقه را در برخی نواحی برآمده و قهوه ای رنگ ببینیم . علاوه بر این که تا حدودی ضعیف تر، مانند نرم خواهد بود.قارچ کش بوتریتیس
 3. در برگ‌ها نیز رنگ‌های قهوه‌ای و حتی برگ‌های نکروزه را می‌بینیم که در صورت لمس به صورت خاکستر ناپدید می‌شوند.
 4. در جوانه ها شاهد حضور کپک خاکستری خواهیم بود. وقتی جوانه های قهوه ای و تقریباً خشک را می بینیم بیماری بسیار پیشرفته می شود و در داخل تاک قرار می گیرد. راه حل کمی می توانیم بدهیم.درمان اکولوژیکی بوتریتیس

کپک خاکستری می تواند بر روی قسمت های سالم گیاه تاثیر بگذارد و بدون توجه به اینکه از کجا شروع شده است پخش شود و مصرف کننده را در معرض خطر قرار دهد زیرا در مرحله تعیین کننده ای برای دود آن رخ می دهد.لازم به ذکر است که مکان های آلوده به قارچ  نباید به هر طریقی مصرف شوند زیرا می توانند به بدن ما آسیب برسانند.  اگر نمی توانید قارچ را از بین ببرید، آن علف هرز را نکشید،  وبلاگ کپک ماری جوانا را بررسی کنید .

اگر کپک روی گیاهان را تشخیص نمی دهید، ممکن است  کپک پودری ماری جوانا ، پیتین یا  کپک موجود در ماری جوانا باشد.

چگونه از بوتریت پیشگیری کنیم؟

جلوگیری از بوتریتیس

 • دما . شما باید به زمانی از سال که در آن رشد می کنید توجه داشته باشید، دما عامل بسیار مهمی است تا تاثیر قارچ روی آن کشنده نباشد، توصیه می شود از کاشت گیاهان خود در پاییز خودداری کنید زیرا فصلی بیشتر است. تغییراتی که باعث افزایش رطوبت به دلیل زمستانه شدن محیط می شود و در نتیجه گیاهان شما را مستعد عفونت می کند.
 • رطوبت . برای جلوگیری از این آفت ناخوشایند در محصول،  خوب است  در مرحله خشک کردن، محل رشد گیاهان را با رطوبت کمتر از 50 درصد حفظ کنید، از سیستمی برای حذف یا کاهش آن از محیطی که گیاهان در آن هستند استفاده کنید. استراحت کنند، فضایی بین هر گیاه به تهویه کمک می کند و در صورت ایجاد یک سرایت گسترده از پیشرفت بیشتر جلوگیری می کند. رطوبت بیش از حد برای همه آفات از جمله کنه های عنکبوتی ماری جوانا ،  مگس سفید ماری جوانا  و  تریپس ماری جوانا جذاب است.موهو گریس
 • نظافت . هنگامی که یک محصول به این کپک آلوده می شود، ماندگاری آن در خاک یا مکانی که در آن یافت می شود معمولاً برای مدت طولانی است، بنابراین توصیه می شود از مکان برای یک محصول جدید استفاده نکنید بلکه آن را تغییر دهید، زیرا در یک مکان قرار دارد. 70 درصد خطر ابتلا به این دانه ها به قارچ.
 • تعمیر و نگهداری . نگهداری از گیاه برای جلوگیری از آفات تعیین کننده است، بنابراین مهم است که تمام آن شاخه های اضافی را هرس کنید و هنگام قرار گرفتن در معرض آفتاب، مکان هایی با رطوبت کمتر جستجو شود.

راه های دیگر برای جلوگیری از قارچ بوتریتیس در ماری جوانا

ماری جوانای خود را در صبح آبیاری کنید

 • در مورد آبیاری گیاهان باید به خاطر داشته باشید که بهترین زمان برای انجام این کار صبح است، زیرا اگر این کار را بعد از ظهر انجام دهید، تقریباً شب، رطوبت هوا تا سحر ادامه خواهد داشت.
 • و همانطور که هر پرورش دهنده با تجربه خوب می داند، رطوبت بیش از حد همیشه مترادف با بیماری در گیاهان شما است.
 • در مورد ماری جوانا، به خاطر داشته باشید که آبیاری می تواند روی گیاه تأثیر منفی بگذارد، به خصوص در مرحله نهایی گلدهی، زیرا باعث پوسیدگی جوانه ها می شود.

 • بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که صبر کنید تا خاک محل کاشت آن خشک شود و سپس صبح به آرامی آبیاری کنید.

نیتروژن اضافی باعث تولید بوتریت می شود

 • در پایان مرحله گلدهی، نیتروژن اضافی که روی گیاه قرار می دهید مضر خواهد بود ، زیرا ظاهر قارچ ها را تشویق می کند.
 • با این حال، این بدان معنا نیست که شما نباید از نیتروژن استفاده کنید، بلکه این کار را با احتیاط انجام دهید.

یک تاپینگ بزنید

 • بوتریتیس ماریا به طور طبیعی ابتدا بزرگترین جوانه ها را تحت تاثیر قرار می دهد (این بدان معنا نیست که به جوانه های کوچک حمله نمی کند).
 • بنابراین یکی از راه‌های محدود کردن خطر عفونت محصول ماری‌جوانا، اعمال هرس آپیکال است. از آنجایی که به این ترتیب جوانه های بیشتری اما کوچکتر خواهید داشت.
 • یعنی جوانه هایی با رطوبت کمتر خواهند بود.
 • همچنین بهتر است شاخه‌های کوچک‌تری را که در زیر گیاهان قرار دارند کوتاه کنید، زیرا در نزدیکی زمین، رطوبت بیشتری نسبت به شاخه‌های بالایی دارند.
 • و اگر محصول شما در خارج از منزل است و نه در داخل خانه، به دنبال مکان هایی باشید که حداکثر نور خورشید را دارند.

زمانی برداشت کنید که گیاهان شما به آب نیاز دارند

 • یکی از راه های کاهش احتمال پوسیدگی در طول خشک شدن گیاهان ماری جوانا، قطع کردن آنها در زمانی است که به آب نیاز دارند.
 • همچنین، حتماً گیاهان را در مناطق تهویه‌دار خشک کنید، زیرا از رکود رطوبت در جوانه‌ها جلوگیری می‌کند.
 • اما مراقب باشید: محصول خود را مستقیماً تهویه نکنید، زیرا باعث می شود جوانه ها سریعتر از حد معمول خشک شوند.

و این اشتباه است؟

که طعم نهایی هر جوانه تحت تاثیر قرار می گیرد. بسیاری از مردم ادعا می‌کنند که جوانه‌ها مزه سبزی پیدا می‌کنند و این ممکن است به این دلیل باشد که چون خیلی سریع خشک می‌شوند، کلروفیل اضافی در جوانه‌ها باقی می‌ماند.

از داروهای پیشگیری کننده بوتریت استفاده کنید

این چیزی رایج است که در مورد محصولات ماری جوانا با جوانه های بوتریتیس همراه با قارچ اعمال می شود و لازم نیست نگران آن باشید. آنها اسپری های پیشگیری کننده یا قارچ کش هستند که در مراحل رشد و گلدهی استفاده می شوند. در بازار به معنای واقعی کلمه صدها مارک پیدا خواهید کرد، اما اگر چیزی طبیعی تر را ترجیح می دهید، می توانید از موارد زیر استفاده کنید:

 • Aceite de Take.
 • آرد گزنه.
 • دم اسب.

راه دیگری برای محافظت از محصولات خود این است که خودتان اسپری سیر بسازید، زیرا به پیشگیری، ظاهر شدن و حتی از بین بردن قارچ ها کمک می کند.

بوتریتیس در ماری جوانا در جوانه که در آن مشاهده می شود که تحت تأثیر قارچ قرار گرفته است

درمان بوتریت

بوتریتیس چیست؟ یکی از رایج ترین اشکال دفاعی در بین پرورش دهندگان قارچ کش های رایج  هستند که دافع این عفونت ها هستند، می توان از آنها در هنگام انتشار این قارچ برای کاهش آسیب و بومی سازی آن در یک منطقه از گیاه استفاده کرد.

قارچ کش بوتریتیس

 • فلینت مکس همه

Flint Max All یک قارچ کش با طیف وسیع است که با آن می توانیم چندین آفات قارچی در ماری جوانا، بوتریتیس ، کپک، سفیدک پودری را درمان کنیم.

این در قالب مایع با یک ظرف با یک تفنگ آماده برای استفاده ارائه می شود. ما فقط باید گیاه را به طور کامل، سطح زیرین و روی برگ ها سمپاشی کنیم.

جلوگیری از بوتریت

محلول پاشی باید در شب یا با چراغ خاموش انجام شود تا از خشک شدن محصول قبل از جذب کامل توسط گیاهان و همچنین جلوگیری از خشک شدن گیاهان جلوگیری شود.

 • گوگرد میکرونیزه

گوگرد میکرونیزه برای پیشگیری و از بین بردن آفات قارچی و حشرات بسیار مفید است . می توانیم از ابتدای کشت در مرحله رشد از آن استفاده کنیم.

برای استفاده از آن به یک مشعل گوگرد نیاز داریم که می توانید آن را با هزینه کم در Eurogrow خریداری کنید. به سادگی باید 10 گرم محصول را روی مشعل قرار دهیم و هفته ای یک ساعت با چراغ خاموش به برق وصل کنیم.

اگر یک قارچ کش زیست محیطی را ترجیح می دهید، به  وبلاگ حشره کش های ماری جوانا خانگی  یا  صابون پتاسیم ماری جوانا نگاهی بیندازید تا بقایای کپک روی گیاهان را تمیز کنید. در مرحله بعد، ما برخی از درمان های زیست محیطی را که می توانید خریداری کنید به شما نشان می دهیم.

آفات ماری جوانا بوتریتیس

درمان اکولوژیکی بوتریتیس

پروپولیس

بوتریتیس چیست؟ بره موم یک محصول طبیعی است، این بره موم توسط خود زنبور عسل برای محافظت از کندو استخراج می شود. تحقیقات زیادی روی این ترکیب انجام شده و مشخص شده که قدرت قارچ کشی و ضد باکتریایی بالایی دارد.

بره موم قادر است ترک‌های گیاه را ببندد تا از ورود انگل‌ها جلوگیری کند و همچنین سیستم ایمنی سویه را برای تولید دفاع بیشتر تحریک کند. به این ترتیب گیاه درصد موفقیت بیشتری در بازیابی خود خواهد داشت.

برای محلول پاشی آن باید 2 تا 3 میلی لیتر در لیتر اسپری کنیم و اگر بخواهیم آبیاری کنیم 1 تا 2 میلی لیتر در لیتر اضافه می کنیم.

بوتریتیس در ماری جوانا

بافندگی

قارچ کش آمانیتا از برند آگروباکتریا کاملا ارگانیک و در برابر قارچ ها به خصوص در برابر سفیدک پودری و کپک خاکستری بسیار موثر است.

با تقویت گیاهان و دیواره سلولی آنها، رهایی از استرس و حمایت از رشد آنها برای بهبودی سریع و توقف حمله عمل می کند.

دوز آن 5 میلی لیتر در لیتر آب است و باید کل گیاه سمپاشی شود. ما بعد از 10 روز برنامه دوم را انجام خواهیم داد.

ماریوانا بوتریتیس

دم اسب

دم اسب یک قارچ کش طبیعی بسیار موثر برای درمان بوتریتیس در ماری جوانا و سایر قارچ ها است. حاوی سمی است که به طور موثر بر قارچ ها تأثیر می گذارد. علاوه بر این، می توان از آن به عنوان تقویت کننده استفاده کرد.

مصرف آن برگی است و هر 3 یا 4 روز یکبار می توانیم به مقدار 15 میلی لیتر در لیتر استفاده کنیم. به یاد داشته باشید که مصرف آن را 15 روز قبل از برداشت متوقف کنید.

بوتریتیس در ماری جوانا

امیدواریم این وبلاگ با موضوع بوتریتیس برای شما مفید بوده باشد. شما را در وبلاگ های آینده می بینیم! دود بوتروس خوب!